Кошик
50 відгуків

Гідронасоси/гідромотори\Гидровращатели аксіально-поршневі регульовані і нерегульовані

Робота  насоса визначає безвідмовність роботи гідроприводу машини. У разі його відмови, ні один з гідродвигунів не може бути приведений у дію.

Гідронасоси\гідромотори, дуже часто оборотні гідромашини і мають лише деякі відмінності. Правда, аксіально-поршневі насоси для закритих схем гідроприводу містять додаткові гидроэлементы, про яких буде сказано пізніше.

Гідронасос фірми Регионрк призначений для забезпечення переміщення робочої рідини в процесі перетворення механічної енергії приводного двигуна внутрішнього згоряння або електродвигуна в енергію потоку робочої рідини, тому призначення насоса - нагнітання робочої рідини в трубопроводи.

Зазвичай гідронасос вважається джерелом створення тиску в гідравлічній системі. Однак таке визначення неточно, так як для отримання тиску повинно бути створено опір потоку робочої рідини у вигляді зовнішнього навантаження на валу гідромотора або гідроциліндра.

Гідромотор перетворить енергію потоку робочої рідини, яка розвивається гідронасосом, в енергію обертання вихідного валу для приведення в дію виконавчого механізму машин і устаткування.

Основними параметрами будь-якого гідронасоса є робочий об'єм V, номінальний тиск Рном і номінальна частота обертання nном, а похідними - продуктивність (подача) Qном, споживана потужність Nном , а також повний ККД h. У гідроприводах самохідних машин застосовуються роторно - обертальні і роторно - поступальні насоси, які за видом робочих органів поділяють на:

  • поршневі;
  • шестеренні;
  • шиберні (пластинчасті).

За кутом між осями блоку і поршня розрізняють:

  • аксіально-поршневі;
  • радіальні.

За механізмом передачі руху аксіально-поршневі гідромотори класифікують на наступні типи:

  • з похилим блоком;
  • з похилим диском (шайбою).

У свою чергу радіально-поршневі гідромотори підрозділяють на:

  • кулачкові;
  • кривошипні.

Гідронасоси можуть бути виконані з нерегульованим і регульованим робочим об'ємом і призначені для роботи як у режимі об'ємного насоса, так і в режимі об'ємного гідромотора (насоса-мотора) з реверсивним і нереверсійним напрямками потоку.

Порівняльна оцінка основних параметрів гідромашин різних типів показує, що кожен тип має певні конструктивні особливості, які визначають область їх використання, доцільне з технічної та економічної точок зору.

Шестеренні гідронасоси широко використовуються у мобільних машинах невеликої потужності при низькому і середньому тиску в гідросистемі. Вони менш вимогливі до чистоти робочої рідини і мають меншу вартість порівняно з вартістю гідронасосів інших типів, але характеризуються більш низьким ресурсом порівняно з аксіально-поршневими насосами.

Застосування аксіально-поршневих гідронасосів найбільш доцільно при середньому і високому тиску в гідросистемах мобільних машин і циклічному характері зміни зовнішнього навантаження. Додаткові пристрої забезпечують реверсування потоку і зміна подачі.

Роторні гідромотори класифікують (ГОСТ 17752-81) по конструкції робочої камери на:

  • шестеренні гідромотори;
  • коловратные гідромотори;
  • гвинтові гідромотори;
  • шиберні (пластинчасті) гідромотори;
  • поршневі гідромотори,
  • гідромотори володіють оборотністю.

По числу робочих циклів в кожній камері за один оборот вихідного валу гідромотори поділяють на:

  • гідромотори однократної дії (одноходовые);
  • гідромотори багаторазового дії (багатоходові).

Аксіально-поршневі насоси мають більш високий повний ККД, порівняно з ККД шестеренних і пластинчастих насосів. Об'ємний ККД аксіально-поршневих насосів починає помітно знижуватися тільки при в'язкості робочої рідини менше 10 мм 2/с, для пластинчастих насосів цей межа в'язкості становить 50-80/с, а для шестеренних - 80 мм 2/с

При виборі кращої моделі з найбільш поширених конструкцій аксіально-поршневих насосів слід враховувати, що при інших рівних умовах гідронасоси з шатунної кінематикою мають наступні переваги:

  • можливість роботи в насосоном і моторному режимах відкритої і замкнутої гідросистемах;
  • високу всмоктувальну здатність, що забезпечує задовільний заповнення робочого об'єму при широкому діапозоні зміни в'язкості робочої рідини, що особливо важливо для гідроприводів самохідних машин, що експлуатуються на відкритому повітрі при широкому діапозоні зміни температури;
  • відносно меншу чутливість до чистоти робочої рідини (можуть надійно працювати при тонкості фільтрації до 40 мкм);
  • можливість вбудовування регуляторів тиску і витрати, а також допоміжного насоса для живлення сис теми управління і підживлення.

В аксіально-поршневих гидронасосах з похилим блоком циліндрів використана уніфікована конструкція качають вузлів, що розрізняються тільки габаритними розмірами. Це створило передумови для організації їх масового виробництва на автоматичних та потокових лініях, заснованого на принципі спеціалізації деталей і складальних одиниць.

В гідроприводах самохідних машин найбільш часто застосовують реверсивні по напрямку обертання аксіально-поршневі і радіально-поршневі гідромотори з нерегульованим і рідше з регульованим робочим об'ємом.

У вітчизняних самохідних машинах з гідроприводом застосовуються в основному аксіально-поршневий гідромотор з регульованим робочим об'ємом, що забезпечують плавне зміна частоти обертання виконавчих механізмів з мінімальними втратами енергії.

Гідромотори, використовувані при великій частоті обертання, умовно називають середньо - або высокооборотными (низкомоментными). Гідромотори, призначені для створення великого крутного моменту при малій кутовій швидкості, прийнято умовно називати високомоментними.

В обсягах гідроприводах самохідних машин найбільш широко застосовуються шестеренні гідромотори, аксіально-поршневі гідромотори, радіально-поршневі і рідше пластинчасті гідромотори. Тип і виконання гідромоторів вибирають за основними параметрами з урахуванням призначення й умов їх експлуатації.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner